PDA

View Full Version : híc Lockerz - Odyss Amnesty

poorbussiness
04-11-2009, 11:39
check mail tự nhiên thấy cái mail của nó ghi vầy nè:

Today we are announcing a special event we call "Odyss Amnesty Week." If you got your PTZ in unfair or illegitimate ways, you'll want to know that Odyss, our beloved Lockerz dog, gave us the sad puppy eyes and begged us to give any reformed member one LAST chance.

Here's how it works: you have two weeks to email and confess how you cheated (when, how, and how many PTZ). Odyss will remove those PTZ from your account. You won't be banned -- as long as you continue to follow Lockerz' terms, conditions and rules.

If you don't email us, and we discover that you have cheated, your PTZ will be set to ZERO (including your game, login, invitation and dailies PTZ) and you'll risk termination of your Lockerz membership, as well as cancellation of any pending prize redemption.

To get amnesty, email us at amnesty@lockerz.com by 11:59 PM EST on November 13, 2009. You will not be receiving a response to your email. Please note that all PTZ will be adjusted in the next few weeks. We strongly urge you to take Odyss up on his offer.

Thank you.

- The Lockerz Crew

nó kêu mình Cheat, bó tay luôn. Ngày nào cũng chăm chỉ kiếm 2PTZ thế mà nó làm khó mình quá:emlaugh:. Giờ biết thanh minh sao đây :(

zero299
04-11-2009, 11:51
con kiến mà kiện củ khoai thôi chấp nhận chứ biết làm thế nào bác

gunz098
04-11-2009, 11:56
ko phải đâu, cái này nó gửi cho những thành viên nào có trên 100 ptz thôi, ai cheat thì đi đầu thú sẽ dc xóa tội và xóa những ptz mà mình đã cheat, còn ai trong sạch thì thôi

poorbussiness
04-11-2009, 12:24
2 tuần không gửi mail cho nó thì nó xóa acc kìa bác. mình không có tộik thì nói sao :(

haicoseu
04-11-2009, 12:45
ko phải đâu, cái này nó gửi cho những thành viên nào có trên 100 ptz thôi, ai cheat thì đi đầu thú sẽ dc xóa tội và xóa những ptz mà mình đã cheat, còn ai trong sạch thì thôi

Mình 135 rồi mà có thấy nó gửi mail gì đâu

gunz098
04-11-2009, 12:46
2 tuần không gửi mail cho nó thì nó xóa acc kìa bác. mình không có tộik thì nói sao :(

bác ko cheat thì cần j` phải lo :) 2 tuần nữa là thời hạn thú tội của mấy tên cheat thôi (có tui nữa này :D)
mà sao thú tội rồi thì nó gửi cái mail cho mình rồi mà sao ko bi trừ điểm nhỉ

kekea
04-11-2009, 14:02
buồn nhỉ! mình chả nhận được cái mail nào cả :kiss:

swordsman93
04-11-2009, 15:48
vừa thú tội 9 cái clone chán. lại phải bắt đầu lại

poorbussiness
04-11-2009, 20:04
mình không cheat thì nói sao đây :D.THằng này làm kiểu này để chú nào hay có tật giật mình đó mà :shifty:. Reply nói "I am trong sạch, cheat cái gì :boxing:"