PDA

View Full Version : an ad revenue sharing forum

nguyenphuong6
27-08-2007, 22:22
Hi,

Welcome to www.maybaybagia.com

Register for your free www.onlyyouforever.com account. Our revenue share model is completely 50-70% free. Do it at home, school, spare time. We made it easy to monetize and make money with tutorials.
You will need a Google Adsense account to participate in the Revenue Share Program (If you already have an Adsense accounts - you simply copy/paste the publisher ID in the box Register ). Please note: Google has added IP tracking to deter click fraud. Any account that violates the Google Adsense TOS will be terminated. You can Sign up for Adsense (if you don't have your own website url, you can use www.onlyyouforever.com or www.maybaybagia.com)

Thank you
* You must have an AdSense account through Google.

* For threads you start, your AdSense client ID will be used 50-70% of the time when the thread is viewed as a thread.

* Your AdSense client ID will be used 50-70% of the time when the thread is viewed by post (and you made the post).

tranhaanh
28-08-2007, 11:37
là sao hả các bác. Em vào MBBG thấy chử to đùng là cấm *** nhưng vào 4rum mới biết. Lác con mắt luôn toàn là " U18 xinh đẹp" hoặc " Em này hạ cánh an toàn" cao hơn nửa là "hết xăng" hic hic. Vào mà ghét cứ muốn......vào nửa.

nguyenphuong6
30-08-2007, 07:01
hix, site này là site revenue sharing cơ mà, sao không nói đến Google Adsense mà lại nói đến nội dung khác là sao

thongtinlaptop
30-08-2007, 13:53
Mà cho tớ hỏi kiểu site revenue sharing thì có được hiện trong cùng 1 trang 2, 3 pub cùng lúc không nhỉ hay chỉ hiện của duy nhất 1 pub ??
- Nếu cho hiện ra hơn 1 pub thì có vi phạm GA không?

tranhaanh
30-08-2007, 18:29
Mà cho tớ hỏi kiểu site revenue sharing thì có được hiện trong cùng 1 trang 2, 3 pub cùng lúc không nhỉ hay chỉ hiện của duy nhất 1 pub ??

vô tư bạn ơi kiểu revenue sharing này ko có vấn đề với việc hiện nhiều pub 1 lúc nên non-problem

nguyenphuong6
03-09-2007, 08:32

chưa hiểu ý ông lắm, ông có thể nói rõ hơ không

thongtinlaptop
03-09-2007, 13:06
Có nghĩa là trong 1 trang có thể hiện cùng lúc 3 ads của 3 người ko?

vietgiaitri
04-09-2007, 01:05
Yên tâm đi, hoàn toàn được ví dụ nha: http://vietgiaitri.com.vn/adsense

nguyenphuong6
08-09-2007, 17:00
Yên tâm đi, hoàn toàn được ví dụ nha: http://vietgiaitri.com.vn/adsense

ông có link của google không